Direktkontakt

 

 


 

 

 

Bengt Fredriksson   
Styrelseordförande   

Tel: 0243-21 53 01   
Tel: 070-246 66 06   
E-post: bengt@dpt.se
 Ted Anderses
VD / Marknad
  
Tel: 0243-21 53 02   
Tel: 070-746 50 20    
E-post: ted@dpt.se  
Peter Kjellberg
Marknad
Kvalitet/Miljö
Tel: 0243-21 53 12
Tel: 070-340 66 06
E-post: peter.k@dpt.se

 

 

 


 

 

 

Fredrik Olsson   
Försäljning
   
Tel: 0243-21 53 03   
Tel: 070-246 66 05    
E-post: fredrik@dpt.se
Leif Björk   
Försäljning
   
Tel: 0243-21 53 04   
Tel: 070-280 73 03   
E-post: leif@dpt.se
Jonas Haggårds    
Försäljning
   
Tel: 0243-21 53 08     
Tel: 070-280 27 23
E-post: jonas@dpt.se

 

 

 


 

 

 

Maria Emanuelsson    
Redovisning/Ekonomi
   
Tel: 0243-21 53 10   
Tel: 070-515 98 18    
E-post: maria@dpt.se

Roine Landegren   
Produktion
   
Tel: 0243-21 53 06   
Tel: 070-266 19 06
E-post: roine@dpt.se

Bosse Granath   
Inköp   

Tel: 0243-21 53 05   
Tel: 070-630 22 70   
E-post: bo@dpt.se

 

 

 


 

 

 

 Glenn Leppänen

Planering/Laser

 

Tel: 0243-21 53 14

Tel: 073-650 90 70

E-post: glenn@dpt.se

Peter Sundqvist

Leveranser

 

Tel: 0243-21 53 13

Tel: 070-280 27 03

E-post: peter@dpt.se

  

 

 

 

 


 

Dala Plåtteknik

Dala Plåtteknik grundades 1984 och har ett tjugotal medarbetare. Vi finns i Borlänge, Bergslagen där stål
och plåtförädling varit ledande i årtionden.
 
Vår styrka är laserskärning, bockning och svetsning av produkter, i små och stora serier, med hög precision.
Mjuka värden lägger vi också stor vikt vid, där utveckling är drivkraft både för oss och dig. Att lära känna oss lite mer kan resultera i en lönsam affär!

Kontakta oss

Dala Plåtteknik
Filargatan 6
781 71 Borlänge

Telefon
E-post
0243-21 53 00
mail@dpt.se

Dela vår hemsida

Dela vår hemsida med dina
vänner via sociala medier.